Halsizliğe İyi Gelen Yiyecekler, Meyveler, Bitki Çayları

Halsizliğe iyi gelen besinler

Halsizliğe ne iyi gelir? Yorgunluğa iyi gelen meyveler, yiyecekler, bitki çayları.İbrahim Saraçoğlu kür tarifi ile nasıl geçer?

Halsizlik sadece bizim ülkemizde değil, Dünya’nın en büyük ülkelerinde bile sorun olmakta ve birçok kişi nasıl geçer konusunda araştırmalar yapmaktadır.

Vücutta kırgınlık, isteksizlik özellikle sabahları başımıza gelse de gün içinde yapılan aktiviteler, tüketilen veya tüketilmeyen gıdalar da halsizliğe neden olur. Yerli ve yabancı araştırmacılar halsizlik nedenlerinin çoğunluğunu düzensiz beslenmeye bağlamışlardır.

Yorgunluk sebepleri her kişiye göre değişiyor. Gün içerisinde çok fazla yürümek zorunda olan birisi birkaç saat sonra kendisini halsiz hissedebilir. Aynı şekilde sürekli masa başında iş yapan birisi bilgisayara veya evraklara bakmadan bitkin düşebilir.

Yoğun bir çalışmadan sonra dinlemezseniz üzerinizdeki uyuşukluğu atamazsınız. Sürekli kapalı odada, bilgisayar başında çalışıyorsanız mutlaka açık havaya çıkarak halsizliğinizi oksijen ile giderebilirsiniz.

Halsizliğe En İyi Gelen 5 Meyve

Halsizliğe iyi gelen meyveler

Yorgunluğumuzu doğal ve sağlıklı yollar ile gidermek için meyveler bize yardımcı olacaktır.              

Elma halsizliğe iyi gelir mi?  

Kendinizi sürekli halsiz hissediyorsanız günde 1 tane orta boy elma yemek yorgunluğu giderir. Elmanın faydaları ve zararları yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Muz yorgunluğu giderir mi?

Yorulduktan sonra vücut enerji kaybeder. Gerekli vitamin ve mineralleri almazsanız kendinizi bitkin hissedersiniz. Yorgunluğa iyi gelen meyve muz üzerine bir tatlı kaşığı bal gezdirip yediniz mi halsizliği geçirir.

Üzüm bitkinliği geçirir mi?

Üzümün meyveler arasında ayrı bir yeri vardır. Özellikle yaz aylarında buzdolabından alıp yiyeceğiniz bir salkım üzüm size enerji verir ve halsizliğe de iyi gelir. Sürekli ve aşırı halsizlik içinse frenk üzümü tüketebilirsiniz.

Kayısı uyuşukluğu keser mi?

Kayısı insana hem güzellik hem de sağlık katar. Kabızlık problemi yaşayanların en iyi dostu olan bu meyve, günde 2-3 tane tüketildiği takdirde uykusuz hissetmeye iyi gelir.

Havuç vücut halsizliğini önler mi?

Vücudun halsiz kalmaması için dirençli olması gerekir. Direnç için de bağışıklık sistemi iyi çalışmalıdır. Havuç sadece gözlere faydalı olan bir meyve değil, aynı zamanda halsizliği kesen de bir meyvedir.

Yazın karpuz enerji verir mi?

Evet, karpuz sıcak günlerde su ihtiyacımızı karşıladığı gibi demir-C vitamini sayesinde yazın o bunaltıcı sıcaklarına rağmen halsizliği alır.

Halsizliğe İyi Gelen Mucizevi Bitkiler Listesi

halsizliğe iyi gelen bitkiler

Sadece halsizlik için değil, birçok hastalık için bitkisel şifalı yöntemler önemli yer kaplıyor. Bitkinlik, yorgunluk ve uyuşukluğa hangi bitkiler iyi gelir?

Gingseng halsizliği önler mi? Son zamanlarda TV, internet ve birçok platformda Uzak Doğu mucizesi Gingseng boy gösteriyor. Halsizliğe ve yorgunluğa iyi gelen Gingseng, stresli günler yaşayan kişilerin de sakinleşmesine yardımcı oluyor.

Biberiye bitkisi yorgunluğu alır mı? Biberiye genelde zayıflamak isteyen kişilerin aradığı şifalı bir bitkidir. Lakin, uykusuzluk, yorgunluk gibi şikayetleri kişiye enerji vererek önler. Gebe olan kadınlar biberiyeyi Doktora danışmadan tüketmemelidir.

Guarana ile bitkinlik geçer mi? Guarana aslında yüksek miktarda kafein içerir. Kişi bu bitkiyi kullandığında kendisini enerjik hisseder, konsantre olması daha kolay olur. Fazla kafein içermesinden ötürü Guarana az tüketilmelidir.

Gingko Biloba güçsüzlüğü giderir mi? Gingko Biloba bitkisi oldukça şifalıdır yalnız çok yenmemelidir. Damarları genişleterek kan akışını hızlandırır, güçsüzlüğü giderir, yorgunluk hissi azalır. Hamile ve yeni çocuğu olanların kullanmaması gerekmektedir.

Maydanoz halsizliğe iyi gelen bitkiler arasında yer alır mı? Uzmanlar maydanozu düzenli olarak tüketmeyi tavsiye ediyor. Genelde salata içinde kullanılan bu bitkiyi eğer sabah kahvaltısında tüketirsiniz yararını daha çok hissedersiniz. Yemek harici açlık hissi oluştuğunda yerseniz halsizliğinizi azaltır.

Tere uyuşukluğu üzerimizden alır mı? Kendinizi sürekli fazla halsiz hissediyorsanız her öğün yemeğin arasına tere sıkıştırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Aşırı Halsizliğe İyi Gelen Yiyecekler Listesi

Halsizliğe iyi gelen meyveler ve bitkilerden sonra sıra geldi diğer besinlerin listesine. Aşağıdaki soru cevap şeklinde yapacağımız iyi gelen gıdalar umarım işinize yarar.

Yoğurt kronik halsizliği geçirir mi? Diyet listelerinin vazgeçilmezi, sindirimi kolaylaştıran, vitamin deposu yoğurt kronik halsizliğe bile iyi gelir.

Protein içerikli yiyecekler ile yorgunluk geçer mi? Protein diyince akla ilk kırmızı et geliyor ama yararından çok zararı olabileceği için biz size yağsız beyaz et diyelim. Kasların güçsüz kalması ile oluşan halsizliğe tavuk, balık ve taze fasulye iyi gelir.

Sarımsak ile bitkinlik gider mi? Sarımsağın fayda sağlamadığı şey yok denecek kadar az. Sürekli soğan sarımsak tüketen kişiler çok nadir hasta olurlar. Antibiyotik özelliği ile vücut halsizliğe karşı direnir ve kendinizi dinç hissetmenize neden olur.

Pirinç dinçlik kazandırır mı? Uzak Doğuluların vazgeçilmezi pirinç… Son zamanlarda çok kilo aldırması nedeni ile tüketimini azaltmaya başladık. Sindirim sistemini düzene sokarak vücuda kuvvet kazandırır.

Mercimek halsizliğe iyi mi gelir? Et yemeniz Doktor tavsiyesi ile yasaklandıysa ve sizin de yüksek miktarda protein ihtiyacınız varsa mercimek tüketebilirsiniz. Mercimek yeni çocuğu olmuş annelerin bile halsizliğine iyi gelen bir yiyecektir.

Bal insana güç verir mi? Bal çok kuvvetli bir enerji kaynağıdır. Sabahları süt içerisine 1-2 tatlı kaşığı atarak tüketebilirsiniz. Öğlen muzun üstüne döküp enerji kazanabilirsiniz. Akşam yemekten sonra 1 tatlı kaşığı yiyerek her daim zinde kalabilirsiniz.

Kabak Çekirdeği neye iyi gelir? Kabak çekirdeği hem lezzetli hem de vitaminlerin ağa babasıdır. Hastalanmayı önler, yorgunluğu giderir, halsizliği önler, protein ihtiyacını karşılar, B vitaminlerinin çoğunu barındırır, demir ihtiyacını bile giderir.

Yulaf Ezmesi kronik yorgunluğa mı iyi gelir? Bol miktarda glikojen içerdiği için vücudun ihtiyaç duyduğu anda sakladığı enerjileri açığa çıkarır. Bu sayede anlık halsizlik, sürekli ve kronik yorgunluğa da iyi gelir.

Halsizliğe İyi Gelen Doğal Bitki Çayları ve Hazırlanışı

yorgunluğa iyi gelen bitki çayları

Her hastalıkta şifayı bitkilerde ve çaylarda arayanlar için özel olarak derlenmiş 5 farklı bitki çayı ve nasıl yapıldığını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Halsizliğe iyi gelen yeşil çay tarifi: Metabolizmayı hızlandıran ve içerdiği Gingseng sayesinde enerji veren yeşil çay normal çay gibi hazırlayabilirsiniz. Su kaynadıktan sonra 6-7 dakika bekletin ve günde 2-3 defa için.

Yorgunluk için Mate Çayı yapılışı: Yağ yakarak kilo vermeyi sağlayan mate çayı kafein içerdiği için yorgunluğu alır. Yeşil çayın içerisine 1 tatlı kaşığı atarak 4-6 dakika demlenmesini bekleyin, kafein içerdiği için çok tüketmeyin.

Bitkinlik için Nane Çayı hazırlanışı: Eğer içinizden bir şeyler yemek gelmiyorsa, kilo da alamıyorsanız, nane çayı sayesinde hem yeme isteğiniz gelecek hem de bitkinliğiniz gidecek. Küçük bir çaydanlığa 1 tatl kaşığı nane atın ve 5 dakika kadar bekleyin. Sonra içerisine limon dilimleyerek için.

Biberiye Çayı ile halsizlik giderme tarifi: Tat olarak biraz acımsı olsa da sindirimi düzene soktuğu için halsizliği önler. Önceden kaynattığınız su içerisine 1 tatlı kaşığı kadar atın, üzerine bir çay kaşığı da bal ilave edin. Artık o yorgun günleriniz geride kalacak.

Zencefil çayı ile dinçlik kazanmak: Büyük boy su bardağını alın, sıcak suyu ilave edin, üstüne 1 yemek kaşığı zencefil ekleyip 8-9 dakika bekletin. Kış aylarında gribe karşı da tüketebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Halsizlik Gideren Kür Tarifi

İbrahim Saraçoğlu bitkisel tedavi için sürekli takip ettiğimiz biri. Onun verdiği kür tarifleri paha biçilemez. Halsizlik, yorgunluk, bitkinlik için verdiği tarifi sizlerle paylaşalım.

İbrahim Saraçoğlu halsizlik için bitkisel çay tarifi: Normal günde çay içmeyenimiz yok denecek kadar az. İbrahim Saraçoğlu da ihtiyaçlara göre güzel bir kür tarifi açıkladı. Çayınız tamamen demlendikten sonra 5-10 arası isteğe göre kuru karanfil ilave edin. Yalnız aktarınıza özellikle taze olması gerektiğini belirtin. Birkaç dakika bekledikten sonra her içtiğiniz bardakta dinçleştiğinizi, halsizliğinizin azaldığını fark edeceksiniz.

Eğer halsizliğinizin ishal nedeni ile olduğunu düşünüyorsanız ishal nasıl geçer yazımızı okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir